Motyw Drzewa Życia

Motyw Drzewa Życia

 Tak, jak wszystko, formy biżuterii podlegają sezonowym modom. Raz bywa ona wyrazista, ozdobiona dużymi kamieniami a innym razem delikatna i ledwo zauważalna. Takie właśnie trendy obserwuje się ostatnio. Wśród ozdób prym wiedzie celebrytka. Jest to delikatna blaszka ze szlachetnego metalu, która przeważnie symbolizuje jakieś ważne dla noszącego treści. 

Skąd ta nazwa?

 Wiele trendów w modzie bierze się z naśladowania celebrytów i artystów, którzy bywają czasem ikonami stylu. Nigdy nie wiadomo, który styl bycia czy pomysł celebryty stanie się szeroko popularny. Jednak w tym, konkretnym przypadku tak się stało. Delikatny naszyjnik celebrytka stał się absolutnym must have. Oprócz naszyjników, nowej stylizacji nie oparły się też bransoletki a nawet kolczyki. Materiał na taką biżuterię to ulubione złoto i srebro, jednak popularność zdobywają inne materiały. Ostatnimi czasy coraz częściej kupowana jest biżuteria ze stali chirurgicznej. Ma ona swój charakterystyczny, atrakcyjny dla wielu kolor, ale przede wszystkim jest zdrowa, nie śniedzieje i nie powoduje uczuleń. Z tej samej stali zrobione są łańcuszki, na które nawleka się poszczególne celebrytki. Dobór form nigdy nie jest przypadkowy. Najczęstsze motywy to okrągłe blaszki do wygrawerowania, serduszka, rozetki, płatki śniegu, drzewo życia, dłoń Fatimy i podobne. 

Co oznaczają poszczególne motywy?

 Wszelkie zawieszki typu celebrytka, cechuje indywidualna symbolika. Znaczenie serduszka czy innych, znanych motywów jest dla wszystkich jasne, ale nie każdy poznał symbolikę „Drzewa Życia”. Jest symbol spotykany w wielu kulturach i wierzeniach. Odwołuje się on do życia, długowieczności i odrodzenia. Ramiona drzewa symbolizują rodzinę i bezpieczeństwo. Ponadto wspomniany motyw oznacza szczęście, mądrość i dostatek. To również połączenie dwóch światów – nieba i ziemi. Znaczenie motywu jest bardzo pozytywne i uniwersalne, dlatego jest najczęściej poszukiwany w takich hurtowniach jak  Blueberry. Taka celebrytka a także większe formy używane są przede wszystkim przez ludzi sukcesu, którzy pragną żyć pełną piersią przy jednoczesnym związku z pozytywną energią Wszechświata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *