Jakie kolczyki pasują do niebieskich oczu?

Jakie kolczyki pasują do niebieskich oczu?

Niebieski kolor oczu, choć mógłby się nam wydawać bardzo powszechny, występuje u zaledwie 8% całej ludzkiej populacji. Aby podkreślić piękno niebieskich oczu, wystarczą dobrze dobrane kolczyki. Sprawdź, jakie kolczyki spełniają te wymagania.

Kontrast podkreśla błękit oczu

Dla osób o jasnych bądź błękitnych oczach idealnym kolorem będzie czerwień, która sprawi, że oczy staną się centralnym elementem twarzy. Jeśli cała stylizacja jest w czerni lub bieli, warto byłoby postawić na wyraziste kolory, szczególnie do intensywnie niebieskich oczu. Jeśli chcesz wydobyć kolor oczu, dobieraj kolczyki jaśniejsze niż twoje oczy, a jeśli chcesz go pogłębić, wybierz ciemniejsze kolory. Doskonałym wyborem w tym przypadku byłyby kolczyki błękitne, szafirowe, granatowe czy turkusowe. Aby uniknąć zlewania się barw, nie należy dobierać kolczyków o takiej samej barwie, jak tęczówki. 

Kolczyki ze stali

Niebieskookim Paniom pasuje biżuteria srebrna, ewentualnie białe złoto. Popularnością cieszy się od jakiegoś czasu biżuteria ze stali chirurgicznej, która świetnie komponuje się z zarówno ciepłymi, jak i zimnymi kolorami oraz z takimi odcieniami jak szarość, srebro czy złoto. Posrebrzane kolczyki ze stali są świetną opcją dla każdej kobiety, nawet dla takiej, która ma bardzo wrażliwą, skłonną do alergii skóry. Coraz bardziej ceniona wśród biżuterii ze stali chirurgicznej jest marka Blueberry. Ciekawą propozycją byłyby wiszące kolczyki ze stali o mocnym, czerwonym lub granatowym odcieniu. 

Kamienie szlachetne – jakie wybrać?

Dla kobiet o niebieskim kolorze oczu pasują takie minerały, jak cytryn i lemon kwarc, które podkreślą oczy. Pasują do pastelowych stylizacji i pięknie odbijają światło. Świetnym wyborem jest tez szafir syntetyczny, który wydobędzie blask jasnoniebieskich oczu i sprawi, że będą bardziej promienne. Kolejną propozycją jest agat, a w szczególności agat aqua lub agat błękitny. Jest to propozycja dla kobiet z ciemnoniebieskimi oczami. Ten minerał najbardziej pasuje do biznesowych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *